• Wpisów: 33
  • Średnio co: 27 dni
  • Ostatni wpis: 64 dni temu, 20:53
  • Licznik odwiedzin: 19 063 / 927 dni
 
littlehome
 
Złamane serce... Wielu ten temat dotyczy. Szczęśliwy ten, który nigdy nie zaznał bólu odrzucenia, o ile istnieje. Sprawa nieszczęśliwej miłości lub rozstania spędza sen z powiek i odbiera chęć do życia ogromnej ilości ludzi, niezależnie od wieku. Przecież każdy potrzebuje miłości, a często okazuje się, pomimo tego, że posiada wszystko inne nie może być szczęśliwy... Bo nie kocha i nie jest kochany.

tumblr_n8epxzXnjH1qh9izdo1_500.png


Marzeniem większości nastolatek jest miłość rodem z komedii romantycznej lub książki. Poszukują tego jedynego, z którym mogłyby przeżyć wspaniałą przygodę pełną uczucia. Z chłopakami jest inaczej, większość z nich wstydzi się swoich uczuć i raczej nie będą otwarcie mówić o tym, że potrzebują z kimś pobyć, porozmawiać i poczuć, że mają kogoś, kto ich kocha.

shsqss.jpg


Jak więc zapomnieć o tym że serce rozpadło się na miliony kawałków? Czy to jest możliwe? Nie. Nie jest to możliwe... Jednak, można sprawić, że chwilowo będzie można się zapomnieć, złagodzić ból i przyśpieszyć gojenie ran. Przedstawię w dzisiejszym poście kilka sposobów na poprawienie sobie nastroju w takiej sytuacji.

Ważne jest spotykanie się z przyjaciółmi, wypad na zakupy, wieczór filmowy, pogaduchy. Rozmowa z innymi zawsze sprawia, że można nieco z siebie wyrzucić, w sytuacji załamania nie można pozostać samemu, ponieważ to jedynie pogarsza sytuacje. Przyjaciele często pomagają w powrocie do dobrego nastroju.

Hobby jest bardzo ważne, oddanie się jakiemuś zajęciu, które pochłania bez reszty, zapewnia poczucie satysfakcji, daje radość, często pozwala na zapomnienie o złych doświadczeniach.

Sprawianie sobie drobnych przyjemności takich jak zakup jakichś kosmetyków, ubrań, butów bądź innego drobiazgu często działa jak aloes na rany. Kogo nie ucieszy posiadanie rzeczy, na którą polowało się od dawna?

Dobrze zrobi też krótki urlop, wyjazd w nieznane miejsce, odpoczynek, zwiedzanie i całkowite oderwanie się od rzeczywistości. Zmiana środowiska często sprawia, że myśli obierają inny kierunek. Można poznać nieznane, znaleźć nowe formy spędzania czasu.

Mówi się że sposobem na zapomnienie o starej miłości jest nowa miłość. Poznanie kogoś nowego, tej odpowiedniej osoby, rozmowy, pisanie i randki na pewno poprawią humor, przecież nikt nie mówi, że musi to być od razu zobowiązujący związek.

dwhidhw.jpg


Dzisiaj pogoda jest tak ponura, że mózg sam zmusza do takich głębszych refleksji. Jednakże jest to dobre, nie chodzi mi o refleksje (chociaż i one są w pewnym stopniu dobre...), tylko o to, że jest troszkę ponuro. W końcu jest trochę przerwy od tych piekielnych upałów, które kiepsko znoszę.

hwdiwhd.jpg


Widziałam w komentarzach do poprzedniego postu dwie propozycje na wpis, pisząc następny na pewno wezmę je pod uwagę, dziękuję! :)
Zachęcam też do obserwacji mojego profilu!

hdhd.jpg

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego