• Wpisów: 33
  • Średnio co: 27 dni
  • Ostatni wpis: 64 dni temu, 20:53
  • Licznik odwiedzin: 19 063 / 927 dni
 
littlehome
 
Cześć! :)
Na wstępie pragnę Wam podziękować za tak entuzjastyczne powitanie! Jestem na pingerze od 2 dni, a w międzyczasie zyskałam 103 odsłony bloga, 7 obserwujących i 18 komentarzy. Dziękuję! :)

ggugu.jpg


W dzisiejszym poście chciałabym przedstawić kilka cech, którym charakteryzuje się popularny, poczytny i dobry blog. Każdy z nas chce się wybić, a ja jako początkująca, szczególnie. Myślę, że kilka porad, może w tym pomóc.

Po pierwsze ciekawa tematyka, może być różnorodna, blogi modowe, z poradami i inspiracjami w ostatnim czasie cieszą się ogromną popularnością. Uwierzcie mi, nikogo nie obchodzi co kto zjadł dzisiaj na śniadanie, póki to co robisz nie jest ciekawe bądź inspirujące.

Ważna jest też estetyka, ładny wygląd, w niezbyt jaskrawych kolorach, które ze sobą współgrają potrafią przyciągnąć czytelnika. Tło powinno być tak dobrane, aby czcionka była widoczna.

Kontakt z innymi blogerami jest jednym z kluczy do sukcesu. Komentowanie postów, zapraszanie na swojego bloga i nieraz pomoc innym sprawią, że inni będą zainteresowani danym blogiem i częściej będą wpadać, aby poczytać kolejne posty.

Udostępnianie linku gdzie tylko popadnie, dosłownie. Większość użytkowników choćby z czystej ciekawości zerknie w link podany pod sensownym komentarzem lub udostępniony na tablicy na facebooku czy na innych portalach.

Karygodnym czynem dla blogera i jego wyrokiem śmierci są błędy stylistyczne, językowe czy broń Boże ortograficzne. Widząc takie posty natychmiast opuszczam bloga i staram się już nigdy w życiu tam nie wracać. Myślę, że nie tylko ja tak mam.

Wpisy nie powinny być zbyt krótkie lub za długie, w każdym z tych przypadków zniechęcamy potencjalnych czytelników. Trzeba zadbać też o oprawę graficzną wpisu. Zawsze przyciągają posty, w których są ładne, dopasowane do tematyki ilustracje, choć z nimi też nie należy przesadzać.

hguggul.jpg


Chcę również zaznaczyć, że jestem otwarta na wasze propozycje, więc, jeśli chcielibyście o czymś poczytać, dostać jakieś porady lub rozwiązać problemy piszcie w komentarzach lub prywatnych wiadomościach tematy do następnych wpisów, bardzo chętnie się nimi posłużę pisząc następnego posta! :)I jeszcze jedno... Czy tylko ja mam problem z dodaniem posta?

shhshsh.jpg

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego